צימרים בצפון

צימרים בצפון

ענף התיירות המרתק ביותר בארצנו הוא ענף הצימרים, בעיקר באזור צפון הארץ: צימרים בגליל העליון והתחתון, צימרים ברמת הגולן העמקים, צימרים בכנרת. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי אופי הענף הוא בהתבססו על יוזמות פרטיות וקטנות של בעלי צימרים שהם אנשים עצמאיים אשר בחרו לעצמם אורח חיים שקט ונינוח, והם פותחים דלת לאורח חיים זה עבור לקוחותיהם.

בניגוד למלונות, מלון בוטיק, מוטלים ואכסניות: העובדה שאדם פרטי אשר אימץ לעצמו אורח חיים מיוחד ופתח צימר הופכת את החופשה בו ליותר מלינה או מקום לישון בו בזמן הטיול. ההשקעה האישית הופכת את הצימר למקום משפחתי שמחמם את הלב. זו הסיבה שבגינה הצימרים בצפון הפכו לאטרקציה תיירותית בפני עצמה, אטרקציה אשר מושכת מאות אלפי ישראלים בשנה וגם תיירים מחו"ל.

במקרים רבים ניתן לפגוש בעלי צימרים אשר הקימו את יחידות הדיור הנוספות על בסיס של דרך חיים מסוימת. החיבור לטבע והמגורים בתוך איזור מבודד ופראי חודרים אל תוך יחידת הדיור באופן של עיצובים כפריים מרתקים, מסוגים שונים. בעל הצימר אשר בחר לעצמו סגנון חיים זה, נותן את אותו הגוון לעיצוב והקמת יחידת הדיור.

נופש מותאם אישית:
ישנם בעלי צימרים רבים שפנו לדרך רוחנית זו או אחרת: צמחונות, טבעונות וגישות שונות. כך גם תוכלו למצוא צימרים שמותאמים לדרכי בעליהם. לדוגמא, חלק מבעלי הצימרים הינם מטפלים מוסמכים, והשהייה בצימר כוללת, או כוללת בתשלום נוסף, גם טיפול מפנק, סאונה, ואף ספא. בעלי צימרים אחרים הינם מדריכי סדנאות, מוזיקאים, אמנים פלסטיים, מגדלי תבלינים וירק, ובכל צימר ניתן לחוש את המגע האישי של בעליו.

הבחירה האישית של אנשים בודדים לחיות באורח חיים מסוים, הפכה באזורי התיירות ישובים מסוימים למקבצי צימרים. במקרים רבים, ישוב שלם מקבל אופי מסוים של תושבים, מה שהופך את סוג התיירות בו לבעלת אותו האופי, גם הוא תלוי בדרך חייהם של תושביו. מאחר ומדובר באנשים פרטיים אשר מחזיקים כל אחת במספר מועט של יחידות דיור, אין תחרות בין התושבים, אדרבא ישנו שיתוף פעולה סינרגטי. במרחק פסיעה מפתח הצימר שלך תוכל למצוא שירותים רבים ושונים אשר יהפכו את החופשה שלך ושל בן זוגך למושלמת: ספא, סיורים, מסעדות גורמה, מאופיינות כל אחת באופן מיוחד, עיסויים, מופעים ועוד הפתעות רבות. בעל הצימר בדרך כלל יוכל להמליץ על כל האטרקציות של שכניו, בשל סולידריות של העוסקים בענף התיירות בזעיר אנפין.

המודעות של נותני השירותים לדרישות המבקרים גבוהה מאד. אם חפצתם להישאר בצימר, וזה מה שסביר להניח שתעשו, בעיקר במקרה של חופשה רומנטית, תוכלו להזמין לחדרכם כיבוד, סדנאות ואטרקציות נוספות. בעל הצימר ישמח להפנות אתכם אליהם.

מלבד אלו, כמובן חשוב לזכור שאחד היתרונות של צימרים בצפון הוא הימצאותם במרכז האזור שוקק הפעילות ביותר בארץ: מסלולי טיולים, טיולי ג'יפים, טיולי סוסים, טיולי טרקטורונים, גלריות, מצפים ועוד, כל אלו יהוו חלק מהסביבה הטבעית של חופשתכם בצימרים בצפון.

מעל לכל אלו, הצימרים בצפון עומדים ברמת הסטנדרטים הגבוהה ביותר. ניתן למצוא פינוקים שונים ומגוונים בצימרים: ספא צמוד, ריהוט גן, ג'קוזי פרטי, ג'קוזי חיצוני, בריכה, בריכה מחוממת, טלוויזיות עם מסכי ענק, מערכות שמע וחיבור ללווין. במקרים רבים ניתן לקבל ארוחת בוקר מפנקת היישר ממטבחו של המארח, להזמין אל החדר עיסוי ואוכל מקומי.

עונת התיירות של הצימרים בצפון הינה ארוכה במיוחד, ומתחילה החל מחופשת פסח, אל תוך הקיץ, ואז דרך החגים ועד חג הסוכות. בתקופות החגים, ניתן גם ליהנות מפסטיבלים שונים של מוזיקה, מחול ותיאטרון אשר שוטפים את הצפון. בנוסף לכל אלו, הצימרים פעילים גם במהלך החורף, ותמיד ניתן לקפוץ לצפון לסוף שבוע רומנטי וחורפי בצימר.

מאמרים נוספים