מסלולי טיולים בצפון

מסלולי טיולים בצפון

הצפון היפה מלא באפשרויות שונות לטיול- מסלולים המתאימים לטיול יומי, כאלו המתאימים לטיולי משפחות של שעות ספורות, טיולים אתגריים, טיולים המשלבים לינה וטיולים המשלבים פעילות מים או אקסטרים כלשהי. כל אחד וכל משפחה, יכולים למצוא את הטיול שיתאים להם, ושיהפוך את הטיול בצפון למהנה ונעים.

מסלול קצר לדוגמה, הוא המסלול במערת הקשת. מערת הקשת שבגליל המערבי, כוללת למעשה את שרידה של מערה שתקרתה קרסה, ומה שנותר היא קשת של סלעים. המסלול בן כרבע שעה, מתאים לכל המשפחה, וכולל מראה מדהים של הנוף הגלילי.

אם תרצו לערוך טיול ארוך יותר, במבצר מונפורט תוכלו להעביר בין חמש לשש שעות של טיול מהנה הכולל מים. לאורך המסלול אפשר למצוא בריכות מים, שבהן ניתן להשתכשך וליהנות, והטיול בו אפשרי לאורך השנה כולה.

אם ברשותכם ג'יפ, אתם יכולים לערוך טיול במסלול המיועד לרכב 4X4. בצוקי גיתה לדוגמה, יש מסלול שדורש מיומנות נהיגה מסוימת, לאורך של כ-29 ק"מ, ובדרגת קושי בינונית עד קשה. המסלול כולל אתגרים כעליית מדרגות, מעבר על אבנים בולטות, שיחים דוקרניים ועליות תלולות. האדרנלין וההנאה מובטחים לחובבי הז'אנר.

בגליל המערבי תוכלו גם למצוא שלל של קברי צדיקים, בהם תוכלו לבקר ולטייל האחד מהשני, לטיול מיוחד ושונה. קברים שכאלו תוכלו למצוא למשל ביישובים ביריה, קדיתא, צפת, הר מירון, כפר חנניה, מושב דלתון ועוד.

בהר סנה תוכלו למצוא את פארק הסלעים, המהווה אטרקציה ומקום מיוחד לטיולים. בפארק העצום תוכלו לסייר ולראות סלעים מיוחדים מתקופות עתיקות שונות. המקום מומלץ ביותר למשפחות בעלות ילדים קטנים, כיוון שאלו יכולים להסתובב ולהתרוצץ בפארק ככל שירצו וללא סכנה. הפארק שטוח ולכן אפשר לצפות למרחקים.

במושב אלקוש אפשר לצאת לטיול טרקטורונים, למסלול של כשעה וחצי. לאחר הסברים על בטיחות בנסיעה, תוכלו להגיע לתצפיות שונות ומרהיבות, ליהנות מרכיבת אקסטרים בעליות וירידות תלולות, לעבור במערות טבעיות וליהנות ממיני פיקניק בתנאי שדה.

אפשר לצאת לטיול באורך בינוני אך ברמת קושי קלה, ולראות נופים רבים ומקומות שונים. המסלול שעובר בנחל געתון נותן את כל אלו. ההליכה באפיקו של הנחל קלה יחסית, ואפשר להגיע לנקודות תצפית מרהיבות, חורשות, חוות חקלאיות ולחוות מעבר בשטחי מרעה.

האפשרויות לטיול בצפון הן בלתי מוגבלות, ומתאימות לכל סגנון של טיול שמוצא חן בעיניכם, ושמתאים לכם ולמשפחותיכם. אנו במתחם צימרים בצפון אחוזת רגעי קסם נשמח להדריך אתכם.

אנו באחוזת רגעי קסם ממליצים לכם להכנס למפות ארץ ישראל באתר בזק 144 ותוכלו לתכנן את מסלול הטיול שלכם בכל אזור בארץ.

מאמרים נוספים